NLP, strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyorKaynak: NLP, strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyor

FARKIN DALIK YOLCULUĞU
24 Kasım 2017
Her Çarşamba bizimle olmaya ne dersiniz?
6 Aralık 2017
NLP Uzmanı Pehlivan, “NLP, kişinin duygularını, düşüncelerini ve beynini kendisinin yönetmesini sağlıyor. Ayrıca strese bağlı bütün rahatsızlıklara da iyi geliyor” dedi

NLP, kişinin her derdine deva oluyor… İnsanların hayatını kolaylaştıran bu yöntem, strese bağlı bütün rahatsızlıkları da çözüme kavuşturuyor. NLP hakkında açıklamalarda bulunan NLP Uzmanı Ayşe Pehlivan, “NLP, ‘neuro linguistic programming’ in kısaltılmış halidir. Neuro ile insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır. Linguistic ile yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır. Programming ile de arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinç dışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır” diye konuştu.

“SORUNLAR DAHA ÇABUK ÇÖZÜLÜYOR”

NLP sayesinde kişilerin daha kolay karar verdiğine vurgu yapan Ayşe Pehlivan, “Kişi, NLP sayesinde sorunları çabuk ve sakin bir şekilde çözer, hayatını dengeler, beynini nasıl kullanacağını bilir. Dışarıdan gelen olumsuz eleştiri veya olaylardan etkilenmemesini sağlar. Açıkçası NLP, kişinin duygularını, düşüncelerini ve beynini kendisinin yönetmesini sağlar. Ayrıca strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyor. NLP ile özgüven eksikliği, sosyal fobi, bağımlılıklar (madde bağımlılığı, sigara, kumar, kişiye bağımlılık, aileye bağımlılık), takıntılar, korkular, hayır diyememek, başaramama korkusu, yalnızlık korkusu, hedefinin olmaması, depresyon, iletişim sıkıntısı, panik atak, affedememe gibi birçok problemi çözebiliyoruz” şeklinde konuştu.

ayse-pehlivan-001.jpeg

“KİŞİ KENDİNİ FARK ETMEYE BAŞLIYOR”

Kişilerin seans sonrasında nefes aldıklarına da dikkat çeken Pehlivan şunları söyledi:  “Seanslara başladıktan sonra aslında değişim de başlamış oluyor. NLP hızlı işliyor ve kişi sonucunu hemen görmeye başlıyor. İkinci ve üçüncü seanstan sonra kişi kendisinin farkında olmaya başlıyor. İnsanlar, rahatsızlıktan veya stresten yaşadıkları olayın içinde kayboluyor. Çözüm yolu bulamıyor. Kişi, seanslarımızdan sonra nefes alıyor, artık kendini fark etmeye başlıyor. Seans esnasında kişilerin sorunları veya rahatsızlıkları nasıl yenmesi gerektiğini de öğretiyorum. Herhangi bir sorunda destek almaları yerine kendileri yensin diye.

“İLAÇSIZ, KENDİ KENDİLERİNİ KONTROL ETMELERİNİ ÖĞRETİYORUM”

Bir danışanım 3 yıldır destek alıyormuş ancak geldiği nokta aynıymış. Kendisiyle çalışmaya başladık ve 2 seansta değişim fark edilmeye başlandı. Başka bir danışanımla da tek seansta bilgisayar bağımlılığını hallettik. Kişilere ilaçsız bir şekilde kendi kendilerini kontrol etmelerini öğretiyorum. İşimi doğru yaptığımı düşünüyorum. Sonuç almadığımız hiçbir hastamız olmadı. Türkiye’nin farklı illerinden geliyorlar. Sonuç almasalar, gelmezler ve etrafındaki kişileri de yönlendirmezler diye düşünüyorum.”

 

Kaynak: NLP, strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyor