FARKIN DALIK YOLCULUĞU

Başarı istemediğin yere gelmez
23 Kasım 2017
NLP, strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyorKaynak: NLP, strese bağlı bütün rahatsızlıklara iyi geliyor
27 Kasım 2017

MUTLU VE BAŞARILI BİR YAŞAMIN ANAHTARI ”FARK ETMEKTİR”

Farkındalık değişimin ve gelişimin ilk adımıdır.Kendimize sorduğumuz sorular karşısında verdiğimiz cevaplar, henüz yüzleşemeyeceğimiz gerçekler olabilir,belkide kabullenemeyeceğimiz.

Zaman zaman içimizi acıtır, üzer, bizi mutsuz eder yada çökertir.Her şeye rağmen bu cevaplarla kendimizi fark ederiz.Böylece değiştirmek istediğimiz bize uymayan yönlerimizi düşüncelerimizi yeniden biçimlendirebilecek güce sahip oluruz.Yenilmez olmadığımızı, Zaaflarımızı ,Eksik yanlarımızı, Korkularımızı kendimiz fark ederiz.

Bazen mutsuz,bazen kırılgan,bazende kızgın oluruz belki pişmanlık duygusu yakar içimizi,nefret ederiz kızarız kendimize.Oysa İnsanız bunlar doğamızda var.Zaaflarımız eksik yanlarımızla,korkularımızla kısacası her şeyimizle ,her yönümüzle İnsanız.Dünyada altı milyar İnsanın her birisi özel,kendine özgü duygularıyla,düşünceleriyle,yaptıklarıyla,yapacaklarıyla tek ve eşsizdir.Kendimizi fark etmeye başladığımız zaman işte o zaman dur demeye başlıyoruz.Artık kendimizin farkında oluyoruz.istemediğimiz bir şeye hayır demek daha kolay oluyor.

Kendimizin farkında olmamız için,illaki dibe vurmamız  veya bir hastalığın kapımızı çalması gerekmiyor.Ama nedense biz yaşadıktan sonra farkında-lığımız başlıyor.İşte o zaman hayatımızın gittiğini yıllarımızın heba  olduğunu anlıyor ve fark ediyoruz.Bir çok verdiğim seminerlerde en çok bundan bahsettim.Hayatınız elinizden kayıp gitmeden, hastalıklar kapınızı çalmadan ,KENDİNİZİN  FARKINDA olun.İnsanın doğasında değişim dönüşüm vardır ama biz nedense değişimi farklı algılıyoruz. Ben değişmem ben buyum hatta sevmediğimiz alışkanlıklarımıza ,davranışlarımıza o kadar çok sarılıyoruz ki sanki onlar giderse elimizden bize ait hiç bir şey kalmayacakmış sanırız.Yaşayacak tek bir hayatımız var,elimizden  kayıp  gitmeden gelin beraber  tutunalım ona. Hayat bizi yaşamasın biz hayatı yaşayalım.İnanın bu o kadar zor değil sadece biz yolunu bilmiyoruz o kadar bazen küçük dokunuş büyük değişimler getirir

”SEN DEĞİŞİRSEN  DÜNYA DEĞİŞİR”

ayşe pehlivan